Ga naar hoofdinhoud
NieuwsEventsWerken bij
Oost NL logo
Oost NL logo

Ondernemers brengen oplossingen voor netcongestie verder

Gisteren startte Arnhem Electricity Week in Gemeente Arnhem met de Nationale Netcongestie Dag op Cleantech Park Arnhem. Ondernemers, netbeheerders, overheden en partners gingen met elkaar in gesprek hoe we bestaande netcapaciteit slimmer benutten.

Gepubliceerd op 19-5-2026Leestijd: 2 min.

Tibo Energy Management Software, Currentt en groupp.energy zijn de winnaars van de Netcongestie Innovatie Competitie MKB. Zij ontvingen hun prijs uit handen van staatssecretaris Jo-Annes de Bat van het ministerie van KGG en gedeputeerde Helga Witjes van provincie Gelderland. QurmitXL ontving de publieksprijs.

Van harte gefeliciteerd!

De oplossingen laten mooi zien wat ondernemers kunnen bijdragen aan het netcongestievraagstuk:

  • Tibo Energy Management Software helpt ondernemers binnen de bestaande netcapaciteit steeds de beste keuze te maken tussen verschillende energiebronnen.
  • groupp.energy ondersteunt bouwbedrijven bij het ontwerpen van wijken waarin energie optimaal wordt gebruikt en de druk op het net afneemt.
  • Currentt gebruikt datagedreven inzicht om ondernemers meer uit hun aansluiting te laten halen.
  • QurmitXL biedt een schaalbare batterijoplossing voor bedrijven die energie willen opslaan, pieken willen opvangen en slimmer met hun netcapaciteit willen omgaan.

Ook op de Energie(ke) Markt, georganiseerd door VNO-NCW Midden, stonden praktische oplossingen van ondernemers centraal. Oost NL-collega Robert-Niels van Droffelaar deelde hoe Smart Energy Hubs bijdragen aan slimmer gebruik van energie op bedrijventerreinen.

5 jaar Connectr

Gisteren vierden we ook 5 jaar Connectr – Energy Innovation. In vijf jaar is in Oost-Nederland een sterk energie-ecosysteem gegroeid, met plekken zoals Cleantech Park Arnhem en de Electricity Campus. Hier werken ondernemers, overheden, netbeheerders, investeerders en kennisinstellingen samen aan oplossingen die in de praktijk werken. Als Oost NL helpen we die oplossingen verder te brengen: door partijen te verbinden, innovaties te versterken en de stap naar toepassing, markt en opschaling te versnellen.

afbeelding (6).jpg

Ontmoet ons deze week

De komende dagen zijn we tijdens Arnhem Electricity Week onder meer betrokken bij Ontmoetingsplaats Energiehubs Gelderland, de Nucleair rondetafel / SMR, de European New Power Summit, het Investor Dinner en werkbezoeken voor bedrijven uit Duitsland, België en Zuid-Korea.

Ben je aanwezig tijdens Arnhem Electricity Week? Spreek ons gerust aan. We denken graag mee over energieoplossingen, innovatie, opschaling en samenwerking.

Meer informatie?

Robert-Niels van Droffelaar

senior projectmanager Energy

06 12 60 05 93

robertniels.vandroffelaar@oostnl.nl

LinkedIn-profiel

Oost NL draagt bij aan de Sustainable Development Goals

Deel deze pagina

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen bij Oost NL? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief Ontwikkelingen. Je ontvangt 10 keer per jaar een update met nieuws, events en vacatures.

Schrijf je in

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen bij Oost NL? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief Ontwikkelingen. Je ontvangt 10 keer per jaar een update met nieuws, events en vacatures.

Logo

Wil je meer weten?

088 667 01 00

Oost NL - Ontwikkelingsmaatschappij Oost-Nederland NV

Over Oost NL

Groot aandeelhouders

©2026 Oost NL

Privacy en Cookiebeleid